• Zasady rekrutacji do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych na rok szkolny 2024/2025

• Rekrutacja do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych szkół podstawowych odbywać się będzie poprzez System Elektronicznej Rekrutacji.

Terminy elektronicznej rekrutacji:

23 luty – 29 luty 2024 r. – składanie przez rodziców deklaracji o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego,

1 marca – 27 marca 2024 r. – składanie przez rodziców wniosków do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych tzw. „zerówek” oraz do klas pierwszych szkoły podstawowej.

Wniosek rekrutacyjny wraz z załącznikami składa się elektronicznie za pośrednictwem systemu rekrutacji do placówek oświatowych Gminy Ożarów Mazowiecki, logując się na stronie rekrutacja.ozarow-mazowiecki.pl

Rodzice posiadający profil zaufany zapiszą swoje dziecko poprzez złożenie wniosku na platformie rekrutacyjnej. Jeżeli rodzice nie posiadają profilu zaufanego, niezbędnego do podpisania elektronicznego wniosku rekrutacyjnego, mogą wniosek wydrukować, podpisać odręcznie i dostarczyć do placówki oświatowej pierwszego wyboru.

Zachęcamy do założenia profilu zaufanego na stronie pz.gov.pl. Założony profil potwierdzamy w Urzędzie Miejskim w Ożarowie Mazowieckim lub poprzez usługi bankowości elektronicznej.

Zasady rekrutacji do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

w publicznych szkołach podstawowych na rok szkolny 2024/2025:

W pierwszym etapie rekrutacji brane są pod uwagę kryteria ustawowe:

wielodzietność rodziny,

niepełnosprawność dziecka, rodzeństwa lub rodzica,

samotne wychowywanie dziecka w rodzinie,

objęcie pieczą zastępczą.

Jeżeli po pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego pozostaną wolne miejsca,

w placówkach przeprowadzany jest drugi etap rekrutacji, w którym pod uwagę brane są samorządowe kryteria rekrutacji.

Zasady rekrutacji do klas pierwszych w publicznych szkołach podstawowych:

W pierwszym etapie rekrutacji wniosek można złożyć wyłącznie do szkoły obwodowej, właściwej ze względu na miejsce zamieszkania.

Jeżeli po pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego pozostaną wolne miejsca,

w szkołach przeprowadzany jest drugi etap rekrutacji dla kandydatów spoza obwodu szkoły, w którym pod uwagę brane są samorządowe kryteria rekrutacji.

Kryteria oraz liczba punktów zostały umieszczone w zakładce “Kryteria” w Systemie Elektronicznych Rekrutacji. Spełnianie poszczególnych kryteriów musi być potwierdzone stosownymi dokumentami lub oświadczeniami.

Szczegółowe informacje w sprawie rekrutacji można uzyskać na stronie internetowej rekrutacja.ozarow-mazowiecki.pl, w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz w Biurze Oświaty Gminy Ożarów Mazowiecki, tel. 22 721-28-23.

Dyrektor Biura Oświaty Gminy Ożarów Mazowiecki

Michał Turkas

• Warsztaty robienia karmników.

• Chcecie zobaczyć co dzisiaj się działo ,

bo nie uwierzy kto nie zobaczy ,

to na warsztatach w Domu Kultury ,

można obejrzeć przedszkolaki przy pracy.

Dzieci stworzyły piękne karmniki ,

takie poważne dzieła stolarskie:

składały, kleiły i przybijały

i wyczyniały sztuki malarskie .

My to lubimy tworzyć i działać,

szczególnie kiedy frajda jest taka ,

trudno od pracy wtedy oderwać,

każdego Gumisia i super Smerfaka .