• Dzień pomarańczowy.

• Zobaczcie kochani jakie mamy zamieszanie,

wielu z nas pomarańczowe ma dzisiaj ubranie ,

każdy przyniósł dziś ze sobą dobry też humorek,

no i super bo w przedszkolu jest dyniowy wtorek .

W Gumisiach powstały więc dynie z papieru,

a w Smerfach z bibuły stwory dyniowe ,

jedliśmy też pyszną, dyniową zupę ,

bo to dla brzuszków jest smaczne i zdrowe .

Gumisie tor przeszkód dyniowy zrobiły

Smerfy zaś dyniowe potworki prawdziwe,

mnóstwo będzie fotek wprost pomarańczowych,

a na nich po prostu nasze dzieci szczęśliwe

• Klub Mleczaka dla każdego przedszkolaka.

• Nasze Przedszkolaki zostały uczestnikami w Klubie Mleczaka.

Inicjatywa programu powstała z myślą o najmłodszych – dzieciach w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. W tym wieku bardzo istotne jest wytworzenie trwałego nawyku higieny jamy ustnej, poprzez regularne szczotkowanie zębów a także spożywanie odpowiednich pokarmów. Już nawet 3 latek wie, że jego ząbki są mu bardzo potrzebne i należy o nie dbać, by rosły zdrowe i nigdy nie chorowały. Pragniemy swoimi działaniami wytwarzać i utrwalać nawyk higieny jamy ustnej.

• Dzień kolorowych liści.

• A na deser piękny spacer

i to z pogodą jak z zamówienia ,

spójrzcie na fotki z naszego parku,

czy nie są po prostu do pozazdroszczenia .

To magia Dnia Kolorowych Liści ,

a świeże powietrze jak balsam działa,

bieganie w parku super zabawa

dla przedszkolaków frajda niemała .

• Przyjaciele drzew w naszym przedszkolu.

• Drodzy Rodzice,

nasza placówka wzięła udział w eko-akcji pod nazwą "Przytul się do drzewa" i otrzymała certyfikat placówki przyjaznej drzewom oraz dyplom przyjaciela drzew.

Chcieliśmy podzielić się z Państwem tą przyjemną informacją i zachęcić wszystkich do dbania o nasze wspaniałe lasy ponieważ są bardzo ważnym elementem przestrzeni życia oraz naszej planety.

• Żegnamy wrzesień...

• W naszym przedszkolu, w miesiącu wrześniu skupiliśmy się nad wdrożeniem planu współpracy z rodzicami naszych podopiecznych w ramach Programu Głośnego Czytania, którego założeniem było zachęcanie do regularnych spotkań z dziećmi w przedszkolu, które okazały się bardzo ciekawym i inspirującym dla nich doświadczeniem.

W Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania (29 września), gościliśmy Sołtysa Bronisz, Pana Andrzeja Sagana, który w bajkowej atmosferze spotkał się z grupą „Gumisiów” oraz Panią Doktor Ewą Marczyńską, która wprowadziła grupę „Smerfów” w ciekawy i zagadkowy świat o zdrowiu.

Tego samego dnia, 29 września, w naszym przedszkolu odbył się Jesienny Piknik Rodzinny, który jest coroczną tradycją w naszej placówce. Jego jednym z najbardziej istotnych elementów było Pasowanie na Przedszkolaka. Również w tym roku nasi najmłodsi podopieczni pięknie wyśpiewali sobie bycie prawdziwym przedszkolakiem. W kolejnym etapie tego spotkania, dzieci wraz z rodzicami miały do zaliczenia kilka konkurencji: sprawnościowych takich jak toczenie dyni, slalom z ziemniakiem; zagadki logiczno-sensoryczne – szukanie i dopasowywanie warzyw; tworzenie jesiennych ludzików z darów natury oraz szukanie skarbów z użyciem detektora pod okiem jednego z tatusiów – specjalisty w tej dziedzinie. Po zdobyciu kompletu pieczątek nasi milusińscy mogli cieszyć się atrakcjami w postaci dmuchanej zjeżdżalni, stoiska z watą cukrową i popcornem oraz cieszącego się dużym zainteresowaniem - malowania twarzy.

Wspaniała pogoda pozwoliła nam zakończyć letni sezon ostatnim, ale za to przepysznym grillem, z kiełbaskami i pieczonymi ziemniakami oraz wspaniałymi przekąskami, sałatkami i słodkościami, a wszystko dzięki współpracy Rady Rodziców z Dyrekcją i Pracownikami naszego przedszkola. Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele takich integrujących i sympatycznych inicjatyw.